Wybór literatury dla rodziców i nie tylko

1. „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną” J. Steinke – Kalembka, wyd. SAMO-SEDNO

2. „10 minut ważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem” Goldie Hawn i Wendy Holden, wyd. Laurum

3. "Dziecko grzeczne i niegrzeczne" B. Beil, Instytut Wydawniczy PAX, Warszawa 2000.

4. "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły" E. Faber, Mazlish, Media Rodzina, Poznań 2001.

5. "Toksyczni rodzice" S. Forward,  Agencja Wydawnicza Jacek Santorski, Warszawa 1992.

6. "Wychowanie bez porażek" T. Gordon, IW PAX, Warszawa 2000.

7. "Jedynak" M. Kumpel, Wydawnictwo Lekarskie PZWL

8. "Kiedy pozwolić, kiedy zabronić dzieciom od 2 do 16 lat. Jasne reguły pomagające wychowywać" R. MacKenzie, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2001.

9. "Bajki terapeutyczne" M. Molicka, Media Rodzina, Poznań 1999.

10. "Dziesięć rzeczy, które powinni wiedzieć wszyscy rodzice" paleg, Rebus, Poznań 2000.

11. Szczęśliwe dzieci, czyli udane wychowanie" P. Pauling, „Jedność”, Kielce 2000.

12. "Witam, Jak powiedzieć dziecku NIE" Wydawnictwo Lekarskie PZWL

13. "Jak rozmawiać z dziećmi o bardzo ważnych sprawach" Charles E. Schaefer, Theresa DiGeronimo, Harbor Point Media Rodzina 2002r.