Czy Wy wiecie, czy Wy wiecie,
Gdzie jest takie miejsce w świecie?
Gdzie jest miło, nastrojowo,
Kolorowo, odlotowo?

Jest to miejsce, gdzie wraca się po wielu latach, serce mocniej uderza, a do oczu cisną się łzy wzruszenia - tak można napisać tylko o przedszkolu, które stało się drugim domem, gdyż zaspokoiło najważniejsze potrzeby małego, rozwijającego się człowieka. Przedszkole Nr 3 w Płońsku jest właśnie takim miejscem, w którym panuje wspaniała atmosfera i pomimo upływu lat pamięć o nim jest wciąż żywa. Wszyscy pracują wspólnie dla dobra najmniejszych, których poczucie bezpieczeństwa, radość w oczach i chęć przebywania z nami stają się priorytetami w naszej pracy.

Przedszkole Nr 3 powstało ponad 50 lat temu i po dzień dzisiejszy służy mieszkańcom miasta Płońsk prowadząc działalność opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną w atmosferze przyjaznej dziecku. Znajduje się w centrum miasta przy ul. Wolności 18. Najlepiej jak potrafimy wspomagamy rodziców w wychowaniu najmłodszych mieszkańców miasta, by przygotować ich do uczestnictwa w życiu na kolejnych szczeblach rozwoju. Wielu naszych wychowanków osiągnęło już ogromny sukces i nigdy o nas nie zapomniało. Dowodem tego są częste odwiedziny oraz to, że własne dzieci również oddają pod naszą opiekę, chociaż od tego czasu wiele się zmieniło.

Idąc od ulicy Płockiej przy której mieści się Miejski Ratusz w głąb ulicy Wolności miniecie Gimnazjum Nr 2 i Dom Dziecka, Waszym oczom ukaże się jednopiętrowy budynek, który otacza ogród, będzie to znaczyło, że jesteście na miejscu. Otwórzcie furtkę i wejdźcie do środka. Zapraszamy!!!